Yemek Tarifleri

Lezzetli, pratik, kolay yemek tarifleri!

Anasayfa | Arama | English | Russian | Dünya Mutfakları | Blog | Paylaş
Yemek Tarifleri

Balık Tarifleri

Çorba Tarifleri

Diyabetik

Diyet Yemekleri

Dolma Tarifleri

Dondurmalar

Et Yemekleri

Garnitürler

Hamur İşleri

Içecekler

Kebap Tarifleri

Kek - Pastalar

Kümes - Av

Köfte Tarifleri

Makarna Tarifleri

Mezeler

Mücver Tarifleri

Pilav Tarifleri

Reçel Tarifleri

Sakatat

Salatalar

Sandviçler

Sebze Yemekleri

Sos Tarifleri

Tatlı Tarifleri

Tavuk Yemekleri

Turşu Tarifleri

Yumurta Tarifleri

Zeytinyağlılar

Şurup Tarifleri


Yemek Dizini

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Mail Listesi

E-mail adresinize yemek tarifleri gönderilmesini istiyorsanız mail listemize üye olun!

Sponsor
 

Yemek Videoları

 Patlıcan Salatası

 Etli Dolma Harcı

 Patlıcan Dolması

Yemek Kursu

Güzel ve lezzetli yemek yapabilmek çoğunlukla kadınların işi olmakla birlikte kadın-erkek bir çok insanın hayalidir. Annelerimizden, teyzelerimizden ve çevremizden ancak onların bildikleri sınırlı sayıdaki yemeğin yapılışını öğrenebiliriz. Daha geniş bir yemek arşivine sahip olmak istiyorsak bunun için özel bir çaba göstermemiz gerekir.

Yemek yapmak dinleyerek, okuyarak yada bakarak öğrenilecek bir olay değildir, işte bu nedenle işin içerisine girmek ve bizzat kolları sıvamak gereklidir. Bunu yapmanın en sağlıklı yolu ise bir yemek kursuna yazılmak olacaktır, fazla ve farklı tarif öğrenmenin yolu kaliteli bir yemek kursuna gidip elimizi hamura bulamaktan geçmektedir. Yazının başında da belirttiğimiz gibi çevremizden ancak sınırlı sayıda tarif öğrenebilir ve sınırlı sayıda bilgiye ulaşabiliriz. Daha evrensel bir yemek arşivine ve mutfak becerisine kavuşmak için yemek kurslarının ne kadar önemli olduğunu söylememize sanırım gerek yok.Yemek kursları size sadece yeni yemek tarifleri sunmaz aynı zamanda farklı el becerileri ve bir çok pratik bilgi kazandırır. Bir yemek kursuna gittiğinizde sadece mantı yapmayı öğrenmezsiniz ince hamur açmayı, hamuru yapışmadan kesip katlamayı vb.. bir çok püf noktasını da öğrenir ve bu işler için el becerisi de kazanırsınız. Dünyadaki tüm tarifleri bildiğini düşünen birinin bile aklının hayalinin alamıyacağı kadar çok bilinmeyen tarif mevcuttur yemek dünyasında. Farklı ustalardan farklı tarifler öğrendikçe yemek yapmaya olan tutkunuz katlanarak artacaktır. Her farklı yemeği yapabilmek için yeni el becerileri ve pratik bilgiler öğrenmeniz gerekecek böylece hem tarif bilginiz hemde mutfak beceriniz kat kat artacaktır. Sadece belirli bir mutfağa, belirli bir kültüre bağlı kalmadan farklı lezzetlere yelken açmanın keyfine vardığınızda yemek kursuna gitmeye karar vermekle ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı hissedersiniz.

Ülkemizde genellikle yemek yapımı annelerden, teyzelerden, büyüklerden, yemek kitaplarından vb. kaynaklardan öğrenilmektedir. Yemek kursu sektörü henüz ülkemizde çok yaygınlaşabilmiş değildir. İnsanlarımız farklı ve geniş bir tarif bilgisine ulaşmanın yemek kurslarından geçtiğini anlaması daha ne kadar sürecek bilinmez ancak bu durum anlaşılmadığı sürece yemek kurslarının çok fazla gelişemiyeceği aşikardır. Burada yemek kursu yöneticilerine de bazı görevler düşüyor, bu konuda toplumun bilinçlenmesi konusunda eğitici çalışmalar yapılmalı ve bu bilgiler yemek severlere ulaştırılmalıdır. Her onuda olduğu gibi yemek konusunda da eğitimin şart olduğunun bilincine varılması sağlanmalıdır.

Nasıl ki güzel fotoğraf çekebilmek için fotoğraf kursuna, güzel konuşabilmek için diksiyon kursuna gidiyorsak güzel ve lezzetli yemekler yapabilmek için yemek kursuna gitmemiz gerekmektedir. Günümüzde yemek sektörü gelişim açısından neredeyse teknoloji sektörü ile yarışır hale gelmiştir, yüzyılardır var olan lezzetlerin üzerine her gün yeni ve farklı bir çok lezzet eklenmektedir. Bu gelişmeleri takip edebilmek, yeni lezzetleri yakalayabilmek ve her daim mutfağımızdan güzel kokular yayılmasını sağlamak için vaktinizden biraz fedakarlık yapıp bir yemek kursunun yolunu tutmanın tam zamanıdır şimdi.
Reklamlar


Yemek Yazıları

Türk Mutfağı

Osmanlı Sofrası

Açık Büfe

Catering

Sağlıklı Beslenme

Daha Fazlası...

Bağlantılar

Hangi besinler neye faydalı?


İstatistikler | Gizlilik Sözleşmesi | İrtibat
Copyright © AllNet - Yemek Tarifleri - www.yemek-tarifi.info