Yemek Tarifleri

Lezzetli, pratik, kolay yemek tarifleri!

Anasayfa | Arama | English | Russian | Dünya Mutfakları | Blog | Paylaş
Yemek Tarifleri

Balık Tarifleri

Çorba Tarifleri

Diyabetik

Diyet Yemekleri

Dolma Tarifleri

Dondurmalar

Et Yemekleri

Garnitürler

Hamur İşleri

Içecekler

Kebap Tarifleri

Kek - Pastalar

Kümes - Av

Köfte Tarifleri

Makarna Tarifleri

Mezeler

Mücver Tarifleri

Pilav Tarifleri

Reçel Tarifleri

Sakatat

Salatalar

Sandviçler

Sebze Yemekleri

Sos Tarifleri

Tatlı Tarifleri

Tavuk Yemekleri

Turşu Tarifleri

Yumurta Tarifleri

Zeytinyağlılar

Şurup Tarifleri


Yemek Dizini

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Mail Listesi

E-mail adresinize yemek tarifleri gönderilmesini istiyorsanız mail listemize üye olun!

Sponsor
 

Yemek Videoları

 Patlıcan Salatası

 Etli Dolma Harcı

 Patlıcan Dolması

Oktay Usta

Yemek tarifleri denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden olan Oktay usta televizyonlarda sık sık görünse de kendisiyle ilgili pek fazla bilgi bulunmamaktadır. Bu yazımızda size elimizden geldiğince hem Oktay ustayı tanıtmaya hem de yemek becerisi hakkında sohbet etmeye çalışacağız.

Oktay usta'nın gerçek adı Oktay AYMELEK'tir, 27 eylül 1968 tarihinde Bolu’nun Mengen ilçesi Gökçesu Kadılar köyünde doğmuştur. Babası Bilal bey de kendisi gibi yemek ustasıdır. Oktay AYMELEK şu an evli ve 3 kız çocuk babasıdır. Genel hatları ile Oktay ustayı tanıdıktan sonra bizi asıl ilgilendiren bölüme geçiyoruz yavaş yavaş. Baba mesleği olan aşçılığa İstanbul'da Sabri usta'nın yanında başlamıştır Oktay usta, 1983 yılında henüz 15 yaşındayken başlamıştır Oktay usta'nın aşçılık serüveni. .15 yaşında evini bırakıp gurbete İstanbul'a giden Oktay usta, Erenköy'de bir restoranda aşçı çırağı olarak çalışmaya başlar. Patates soymaktan, ustalarının önlüklerini yıkmaya kadar her türlü iş Oktay ustanın sırtındadır artık. 20 yaşına kadar İstanbul, İzmir ve Uludağ gibi yerlerde farklı mekanlarda çalışan Oktay usta 20 yaşına geldiğinde askerlik görevi için Manisa Kırkağaç komando jandarma alayına gider.

Acemi askerliğini burada yapan Oktay usta askerliğin kalan kısmını Ankara'da Jandarma Genel Komutanlığında mutfak sorumlusu olarak tamamlar.Askerlik sonrası 2000 yılına kadar bir çok farklı yerde çalışan, farklı insanlarla tanışıp, farklı deneyimler edinen Oktay AYMELEK bu aktivitelerin verdiği tecrübe ve tanınmışlık ile 2000 yılından itibaren televizyona ve dergilere çıkmaya başlar. Sempatik tavırları ve farklı tarifleri ile yemek sevenlerin beğenisini kazanan Oktay usta kısa sürede çoğu yemek sever tarafından bilinen ünlü bir yemek ustası olarak anılmaya başlamıştır. Farklı televizyon kanalları Oktay ustayı programlarına davet etmek için yarışmaya başlamış, gazeteler Oktay usta tarifleri içeren ekler dağıtmaya başlamış ve kısaca bir Oktay usta furyası esmeye başlamıştır yemek dünyasında.

Bugün Oktay usta adı ile yemek tarifleri yayınlayan bir çok yemek tarifleri sitesi mevcuttur internette. Aslında bu sitelerin hemen hemen hiç birinin Oktay AYMELEK ile bir ilgisi yoktur, ancak Oktay ustanın popülaritesinden faydalanmak isteyen web sitesi sahipleri, sitelerini Oktay usta'nın web sitesi gibi lanse ederek, Oktay ustanın tariflerine ulaşmak isteyen ineternet kullanıcılarını kendi web sitelerine çekmeye çalışmaktadırlar. Bir tarifin Oktay ustaya ait olup olmadığını anlamak internette mümkün olmamaktadır, Oktay usta adı ile yayın yapan ve ilgisiz tarifler yayınlayan o kadar çok web sitesi mevcut ki bunların arasından gerçek Oktay usta tariflerine ulaşabilmek imkansız olmuştur.

Gerçekten Oktay usta tariflerine ulaşmak isteyenler için en önemli kaynak Oktay usta'nın televizyon programı yada gazetelerin verdiği özel Oktay usta tarifleri ekleridir. Görüldüğü üzere internette adına yüzlerce farlı web sitesi açılmış olması, televizyon kanallarının program yaptırabilmek için Oktay ustaya yüksek maddi teklifler sunması, gazete ve dergilerin sürekli Oktay usta tarifleri içeren ekler dağıtması Okyat ustanın ne kadar başarılı olduğunun kanıtıdır. Günümüzde yetişen en büyük yemek ustalaından biri olan Oktay AYMELEK'in başarılarının devamını diliyor ve hepinize bol lezzetli günler diliyoruz.
Reklamlar


Yemek Yazıları

Türk Mutfağı

Osmanlı Sofrası

Açık Büfe

Catering

Sağlıklı Beslenme

Daha Fazlası...

Bağlantılar

Hangi besinler neye faydalı?


İstatistikler | Gizlilik Sözleşmesi | İrtibat
Copyright © AllNet - Yemek Tarifleri - www.yemek-tarifi.info